Rady a tipy

10 způsobů, jak využít vánoční osvětlení a vykouzlit sváteční atmosféru

Foto:vánoční osvětlení

Toužíte po krásné vánoční výzdobě? Zapojte vánoční osvětlení a vytvořte si kouzelnou sváteční atmosféru i s pomocí našich 10 tipů. V článku najdete tipy pro umístění svítících dekorací i jejich kombinaci s další výzdobou. Výsledkem je zaručeně pohádková atmosféra přesně podle vašich představ.

Venkovní vánoční osvětlení

O vánoční atmosféru se můžeme podělit i s kolemjdoucími a sousedy díky efektnímu venkovnímu vánočnímu osvětlení. Při výběru si dejte pozor, aby šlo o výrobky určené pro venkovní použití. Jedině tak dosáhnete krásné a zároveň bezpečné výzdoby, ze které budete mít radost.

Tip: Vyzdobte dům a nezapomeňte i na stromy a keře, které se mohou stát výraznými svítícími prvky. Podívejte se na levné vánoční osvětelní.

 

Kombinujte vánoční osvětlení domu

Pokud toužíte po opravdu povedené a pěkné vánoční výzdobě, pořiďte si alespoň dva druhy vánočního osvětlení, které vzájemně zkombinujete. Plastického dojmu dosáhnete přidáním výraznějších prvků. Ty je zase vhodné doplnit například LED světelným řetězem s jemnými malými diodami.

Kromě kombinace několika druhu světelných dekorací zapřemýšlejte i nad tím, jak to celé sladit s ostatní vánoční výzdobou, který nemusí být svítící. Při výběru svítících dekorací se vám může hodit článek se zkušenostmi a tipy na nejlepší vánoční dekorace.

 

Fotografie:vánoční výzdoba

Originální detaily

Co by to bylo za vánoční výzdobu, když by nebyla dotažená do detailu. Stačí se zaměřit na zdánlivé maličkosti, jako jsou například adventní věnec, zakončení vánočního řetězu či kombinaci jednotlivých dekorací. Uvidíte, že o trochu více práce a přemýšlení bude jistě vidět na výsledku.

Tip: Krásným detailem jsou například vánoční osvětlení hvězdy dostupné v různých tvarech, barvách a variantách pro zavěšení či postavení.

 

Přidejte přírodní materiál

Fotografie:vánoční věnec

Vánoční svátky by měly být v duchu tradic a přírodních materiálů a proto vánoční osvětlení domu doplňte přírodními vánočními ozdobami či svíčkami které si můžete vyrobit společně s dětmi. Získáte tak krásné a hlavně originální ozdobičky.

Adventní věnec obalte chvojím, které můžete využít i pro vytvoření krásných živých girland. Tyto girlandy následně oživíte LED osvětlením. Přidat můžete nasbírané šišky či sáhnout po klasických dřevěných či slaměných ozdobách.

Dotek přírody přičaruje jemnou vánoční atmosféru a stane se skvělým doplňkem ke všem moderním prvkům.

Tip: Voňavé dekorace dosáhnete také pomocí vonných a čajových svíček, které najdete ZDE.

 

Vánoční osvětlení do oken

Jistě znáte klasický světelný řetěz s diodami pro umístění na vánoční stromeček. Zkuste si představit, jak by vypadaly splývavé kousky řetězu se žárovičkami tvořící svítící závěs. A nejlepší na tom, že si výsledek nemusíte pouze představovat, protože podobná dekorace již někoho napadla a běžně se vyrábí.

Svítící závěsy se hodí pro venkovní i vnitřní dekoraci a nejvíce vyniknou jako vánoční osvětlení oken. Závěs je možné pověsit z vnitřní či vnější strany. Pokud však světelnou dekoraci umístíte do venkovního prostředí, vyberte si vhodné vánoční osvětlení pro venkovní použití, které dokáže odolat chladu a vlhkosti.

Tip: Kromě klasických světelných závěsů vypadá nádherně vánoční osvětlení napodobující padající sníh – najdete přímo ZDE.

 

Vyrobte si vlastní dekorace a ozdobte je trochou světla

Splétané věnce z papírových ruliček, motané kuličky, vánoční stromečky, hvězdy a další. Návodů na výrobu vlastních dekorací najdete opravdu hodně a vánoční atmosféru si tím ještě zdokonalíte.

Fotografie:svíčky vánoce

Vlastní dekoraci je možno kombinovat i s vánočním osvětlením a přidat dovnitř vaší výzdoby např. malou žárovičku nebo elektrickou svíčku, která bezpečně a krásně  váš svícen zvýrazní.

Podívejte se na naše levné vánoční svíčky.

 

LED řetězy na vánoční stromeček

Hlavním prvkem každé vánoční výzdoby je snad v každé domácnosti vánoční stromeček.  Důležité jsou především detaily a správné sladění s ostatním např. s vánočním osvětlením do oken. V rámci osvětlení jsou klasikou LED řetězy, které mohou být jemné, ale i s většími barevnými žárovičkami.

Podívejte se na naše produkty vánočního osvětlení a vyberte si vše co potřebujete.

Tip: Dokonalé dekorace vánočního stromku  dosáhnete kombinací svítících dekorací a klasických ozdob.

 

Vsaďte na slavnostní barvy

Klasickými vánočními barvami jsou tradičně zlatá, červená a stříbrná v různých kombinacích. Každý rok však panují jiné trendy, takže některé vánoční svátky jsou spíše ve fialových tónech, jiným vládnou modré ozdoby a v dalším roce jsou regály obchodů s dekoracemi plné zelené barvy.

Existují i lidé, kteří každý rok výzdobu obměňují, aby ladila se současným trendem. Je jenom na vás, kde si najdete svou zlatou střední cestu a vytvoříte si kouzelnou vánoční atmosféru.

Vánoční osvětlení je nejkrásnější  a nejviditelnější večer a v noci. Jenže na výzdobu koukáme i během dne, takže je dobré přizpůsobit tomu výsledek. Ke světýlkům se tak hodí přidat barevné koule, girlandy z chvojí, zavěsit jmelí a to celé doplnit například stuhami.

Vybírete na vsechno-levne.cz z levného vánočního osvětlení.

Podívejte se i na náš vánoční balící program.

Přejeme kouzelné Vánoce plné krásného vánočního osvětlení.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.